Reklam

ŞARKICI GÜLŞEN HAKKINDA İDDİANAME HAZIRLANDI! 3 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Son dakika: İmam Hatiplilere yönelik sarf ettiği sözleri nedeniyle tutuklanan daha sonra itiraz üzerine konutu terk etmemek şartıyla tahliyesine karar verilen şarkıcı Gülşen hakkında iddianame hazırlandı. Ünlü şarkıcının "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlamasıyla 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

ŞARKICI GÜLŞEN HAKKINDA İDDİANAME HAZIRLANDI! 3 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
02 Eylül 2022 - 14:37
Ünlü şarkıcı Gülşen, Ataşehir'de 30 Nisan 2022'de verdiği konserde İmam Hatip Liselilere yönelik "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi sapıklığı oradan geliyor" cümlesinden dolayı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Ev hapsi şartıyla tahliye olan Gülşen'in 3 yıla kadar hapsi talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan 48 sayfalık iddianamede aralarında Kadın ve Demokrasi Vakfının da (KADEM) bulunduğu 702 müşteki yer aldı.

Son Dakika: Şarkıcı Gülşen hakkında iddianame hazırlandı! 3 yıla kadar hapsi isteniyor

Gülşen Bayraktar Çolakoğlu'nun savunmasına da yer verilen iddianamede, şüphelinin "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianame, değerlendirme aşamasında bulunuyor.

Bu haber 67 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum