Reklam

"HERKESİ CUMHURİYET ALANI'NDA METRO TEMEL ATMA TÖRENİ'NE BEKLİYORUZ!"

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleri Ali Tanrıverdi ve Abdurrahman Yıldız, 3 Ocak’ta temeli atılacak Mersin Metrosu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, tüm Mersinlileri temel atma törenine davet etti. Metro projesinin uzun zamandır Mersin gündeminde olduğunu fakat bugüne kadar pratiğe dönüştürülemediğini belirten Tanrıverdi, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Vahap Seçer’in girişimleri sonucu hayata geçiriliyor” dedi. Yıldız ise “3 Ocak’ta Mersin’in, Mersinlilerin hayallerindeki projenin startını hep birlikte vermek için tüm vatandaşlarımızı Cumhuriyet Alanı’na bekliyoruz” diye konuştu.

"HERKESİ CUMHURİYET ALANI'NDA METRO TEMEL ATMA TÖRENİ'NE BEKLİYORUZ!"
02 Ocak 2022 - 16:19 - Güncelleme: 02 Ocak 2022 - 16:38
Metronun, Mersin’in geleceği için çok önemli bir proje olduğunu ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ali Tanrıverdi, projenin her adımında gereken katkıyı sunmaya hazır olduklarını söyledi. 3 Ocak’ta yapılacak ‘Metro Temel Atma Töreni’nin farklı bir önemi olduğuna inandığını da sözlerine ekleyen Tanrıverdi, “Tek adam rejimi her yönüyle çökmüş durumda. Artık bu ülkenin, bu rejimi sürdürmeye tahammül edecek durumu kalmamıştır. Tüm muhaliflerin ve muhalefet grupların demokrasi çerçevesinde bir ittifak oluşturarak, bu sömürücü zihniyeti demokratik yöntemlerle seçime zorlaması gerekiyor” dedi.

“DAYANIŞMA İÇİNDE, MEYDANLARDA SESİMİZİ DUYURMALIYIZ”
Tanrıverdi sözlerine şöyle devam etti: “Bunun da en önemli aracı dayanışma içerisinde, meydanlarda alanlarda sokaklarda sesini duyurmasıdır. Ben meclis üyesi olarak, Mersinli olarak, bu sisteme muhalif olarak da yarınki açılışın bu yönüyle de çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum.”“MERSİNLİLER EN KISA SÜRE İÇİNDE HAK ETTİKLERİ METROYA KAVUŞACAKLAR”
Mersin’in sosyolojik tahminlerden çok daha hızlı şekilde büyüyen bir kent olduğunu söyleyen Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Abdurrahman Yıldız da, “Bu kadar yoğun nüfus artışının olduğu bir kentte, toplu taşımacılığın sadece otobüslere ve minibüslere bırakılamayacak kadar önemli olduğunu artık hepimizin bilmesi lazım. Daha önce farklı yerel yönetimler tarafından da gündeme getirilen metro projesi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Vahap Seçer’in gerek merkez gerekse yerel yönetimlerle yaptığı yoğun çalışmalar sonucu hayata geçirildi. Başkanımızın bu çalışmaları sonucu Mersinliler, en kısa süre içinde hak etmiş oldukları metroya kavuşacaklar” dedi.

“BAYRAM GÜZELLİĞİNDEKİ BU GÜNDE TÜM MERSİNLİLERİ CUMHURİYET ALANI’NA DAVET EDİYORUZ”
Kendisinin de 3 Ocak’ta temel atma töreninde yer alacağını belirten Yıldız, “Bu bayram güzelliğindeki zamanı tüm Mersin halkı ile paylaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Mersin’in, Mersinlilerin hayallerindeki bu projenin startını vermek için tüm vatandaşlarımızı Cumhuriyet Alanı’na bekliyoruz” diye konuştu.

Bu haber 1270 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum