Reklam

CİLDİNİZİ IŞIL IŞIL YAPACAK 5 BESİN

Beslenme sağlık için çok önemlidir. Sağlıksız bir diyet metabolizmaya ve çeşitli organlarımıza zarar verebilir. Ayrıca yediklerimiz cildimize de büyük etki eder. İşte yaz aylarında cildinizi ışıl ışıl yapacak 5 besin önerisi:

CİLDİNİZİ IŞIL IŞIL YAPACAK 5 BESİN
28 Haziran 2021 - 10:24

Avokado:
Cildin esnek ve nemlendirilmesine yardımcı olmak için bu yağlardan yeterince almak önemlidir. Avokado faydalı yağlarda yüksektir ve sağlıklı ciltler için önemli olan E ve C vitaminlerini içerir. Ayrıca cildinizi güneş hasarından koruyabilecek bileşiklerden de zengindir.Ceviz: Ceviz, cildimizin sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu besin maddeleri olan esansiyel yağlar, çinko, E vitamini, selenyum ve protein için iyi bir kaynaktır.


Domates: Domates iyi bir C vitamini kaynağıdır ve bir karotenoid pigmenti olan likopenden zenginidir. Bunlar cildimizi güneş hasarından korur ve kırışıklığı önlemeye yardımcı olur.


Bitter Çikolata: Kakao cildimizi güneş yanıklarına karşı koruyabilecek antioksidanlar içerir. Bu antioksidanlar aynı zamanda kırışıklıkları, hidrasyonunu, kan akışını ve cilt dokusunu da iyileştirebilir.


Yeşil Çay: Yeşil çayda bulunan kateşinler, cildimizi güneş hasarına karşı koruyan ve kızarıklığı azaltan, ayrıca hidrasyonunu, kalınlığını ve elastikiyetini artıran güçlü antioksidanlardır.
 
Bu haber 87 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum