Reklam

BITCOIN HESABI İÇİN KAÇIRILAN ADAMI MERSİN POLİSİ KURTARDI

Mersin’de hesabında bulunan kripto para için kaçırılan şahıs, Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından yapılan operasyonla kurtarıldı. Silahlı yağma ve cebir, tehdit, hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli, çıkartıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BITCOIN HESABI İÇİN KAÇIRILAN ADAMI MERSİN POLİSİ KURTARDI
28 Haziran 2021 - 15:34
Alınan bilgiye göre olay, Toroslar İlçesi Gözne yolu üzerinde 22 Haziran gecesi meydana geldi. Saat 23.15 sıralarında, kendilerini polis olarak tanıtan 4 şahıs Ş.Ö.(28)’yü kafasına silah dayamak suretiyle zorla araca bindirerek alıkoydu. Ş.Ö.’nün Bitcoin hesabındaki paraları, hacker marifeti ile almak isteyen şüpheliler işlemi gerçekleştiremedi. Bunun üzerine Ş.Ö.’yü Yenişehir ilçesi Okan Merzeci Bulvarı üzerinde araçtan indirerek kaçan şüpheliler kayıplara karıştı. Ş.Ö.’nün olayı emniyete bildirmesi ve şikayetçi olmasıyla birlikte incelemelere başlayan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği, bölgede bulunan güvenlik kameralarını inceleyerek, aracın plakasını ve şüphelileri tespit etti.

Şüphelilerden M.B.Y Tarsus’ta, C.Y ve M.T Adana’da, S.Y isimli şüpheli ise Mersin’de yakalanarak gözaltına alındı. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 4 şahıs, ‘Birden fazla kişi tarafından gece vakti silahlı yağma ve cebir, tehdit, hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu haber 147 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum