Reklam

3 YAŞINDAKİ MÜSLÜME'Yİ ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında da gündeme gelen ve 6 gündür haber alınamayan Yörük kızı Müslüme Yağal için arama çalışmaları Gülnar kırsalında devam ediyor.

3 YAŞINDAKİ MÜSLÜME'Yİ ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
16 Kasım 2021 - 12:02
Kış mevsimi nedeniyle Mersin'e konaklamak için göç eden Sarıkeçili Yörükleri'nden Yağal ailesinin çadır kurdukları sırada kaybolan kızları Müslüme'nin bulunması amacıyla yürütülen ve dün havanın kararması yüzünden ara verilen çalışmalara sabahın erken saatlerinde yeniden başlandı. AFAD, AKUT, itfaiye, jandarma ve çeşitli belediye ekiplerinin katıldığı çalışmalara bölge sakinleri de destek veriyor.

Bölgede drone ile yapılan çalışmalarda arama kurtarma köpekleri de kullanılıyor. Kayıp kız çocuğu Müslüme'ye ait olduğu değerlendirilen ayak izine rastlanan bölgede yoğunlaştırılan çalışmalar sürüyor.

Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım'da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslüme'nin kaybolduğunu fark eden Yağal ailesi bölgede arama yapmış, sonuç alamayınca durumu ilgililere bildirmişti. Aramalardan sonuç alınamayınca AFAD, itfaiye ve jandarma ekiplerince kırsal alanda geniş çaplı çalışma başlatılmıştı.

Bu haber 166 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum